Gülten DAYIOĞLU

Fatma Nine’den Başbakan’a nasihat

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 49 torun sahibi 86 yaşındaki Fatma nineye "Aile Büyük Ödülü" verdi. Ödülü aldıktan sonra Başbakan’ın boynuna sarılan Fatma nine törene damgasını vurdu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından Rixos Otel’de düzenlenen "Uluslararası Aile ve Sosyal Politikalar Zirvesi"ne katıldı. Konuşmasında ailelere 3 çocuk çağırısını yineleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte "Aile Büyük Ödülleri"ni tek tek sahiplerine verdi.

80’LER EKİBİNE VE OSMAN SINAV’A ÖDÜL
Çocuk ve gençlik edebiyatı üzerine yazdığı kitaplarla büyük beğeni toplayan Yazar Gülten Dayıoğlu’nun da ödül alanlar arasında yer aldığı törende, ayrıca yapımcı Osman Sınav ile "80’ler" dizisi de aile değerlerine verdiği önemden dolayı ödüle layık görüldü. "80’ler" dizisinin ödülünü, dizinin senaristliğini yapan Birol Güven ile dizinin başrol oyuncularından Şoray Uzun, Başbakan Erdoğan’ın elinden aldı.

FATMA NİNE NASİHATI
Ödül törenine Kırıkkale’den çocukları, gelinleri ve torunlarıyla birlikte gelen 49 torun sahibi 86 yaşındaki Fatma Sümer damgasını vurdu.

Fatma Sümer, Erdoğan’a "3 torunum senin yakın koruma ekibinde. Çabuk sinirleniyorsun. Kılıçdaroğlu’na da cevap verme, tansiyonun çıkıyor" dedi. Bu sözler üzerine gülen Erdoğan, Fatma nineye sarıldı.

Ödül töreninin ardından çocukları, gelinleri ve torunlarıyla beraber gazetecilere konuşan Fatma nine, "Kırıkkale’den Başbakan’ı görmeye geldik, şükür Allah’a gördük. Kendisini çok seviyordum. Her gün televizyonda görüyordum" dedi.

Başbakan Erdoğan’ın geçen yıl kendisini ziyaretini anlatan Sümer, "Görüştüğümüzde, başım ağrıyor demişti. Beni kucaklayıp, başını eğince ‘oğlum dış devlete çok gidiyorsun, ondan yoruluyorsun, bu kadar çalışma da başın ağrımasın’ dedim, kıyamıyorum hiç" diye konuştu.
"49 torunum var, torunumun torununu da gördüm" diyen Fatma nine, gelinlerine ‘hiç kaynanalık yapmadığını, onları çok sevdiğini’ belirtti. 14 yaşında gelin olduğunu anlatan Fatma nine, "Çok genç evlendim. Şimdi olsa o kadar genç evlenmezdim. Eşim vefat edeli 35 yıl oldu" dedi.
İlerlemiş yaşına rağmen bugüne kadar ciddi bir hastalık geçirmeyen ve yaşına göre gayet sağlıklı ve dinç görünen Sümer, konuşmakta biraz güçlük çekse de, çocukları ve torunlarıyla sohbet etmeyi ihmal etmiyor.

Toplu aile fotoğrafının çekilmesinin ardından Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile beraber resim sergisinin açılışını yaptı.