Gülten DAYIOĞLU

Okurlarımdan gelen mektuplar - Gürhan Fidan

Merhaba Gülten Öğretmenim ve kıymetli yazarım;
Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse işinde gücünde olan boş vaktinin çoğunu ailesi ile geçiren sade bir insanım,1981 Kütahya/Simav doğumluyum,Allah acılarını göstermesin 2 tane biri 12,5 diğeri 2,5 yaşında iki kızım var. Çok kitap okuma alışkanlığı olan biri değildim. Mo'nun gizemi,Kütahya'lı olmanız ve kızımın Türkçe öğretmeninin sınıfa mo serisini aldırıp okuma alışkanlığı kazandırması,kızımında hemşehrimiz olmanızı fark etmesi ve bana söylemesi (AA bizim memleketimizden de yazar varmış merakı) kısaca özetlemem gerekirse bu etkenler beni size resmen mıknatıs gibi çekti ve ayrılamıyorum. Allah razı olsun o Türkçe öğretmenimizden çocuklara niyet bize de kısmet oldu alışkanlık, şu anda MO1-2-3,KIYAMET ÇİÇEKLERİ,FADİŞ,GERİYE DÖNENLER,GERİDE KALANLAR,MEKSİKA GEZİSİ,KAYIPLARA KARIŞMAK, OKUDUM.

Yaşadıklarım Düşlediklerim,Patagonya,Amerika Gezisi,Ganga,Dört Kardeştiler,Alacakaranlık kuşları,Yoksa Sen Misin adlı eserlerinizide aldım,sırası ile okuyorum. Öncelikle o kıymetli ellerinizden öper,binbir emekle yazmış olduğunuz eserlerinizi okumama vesile olan kızım ve öğretmenimizede teşekkürlerimi sunarım. Ben ki okumaktan sıkılan biri iken birden okuma sevdalısı biri oldum,sanki sihirli bir değnek bana dokundu,daha önce aldığım ve okumaya çalışıp bir kenara bıraktığım kitaplar bana bu alışkanlığı kazandıramamış ve çok çabuk sıkılmama neden olmuştu. Nasıl bir kıyafet alırken tarzınıza uygun seçiyorsanız, kitap alırkende rastgele alınmayacağını,sizin gerçekten ekmek,peynir gibi karnınızın doymasını ve ruhsal halimize uygun kitapları almanız gerektiğini öğrendim sayenizde. Nasıl derseniz; Fantastik Gençlik Romanları tam benim ruh ve zihinsel halime uygun çünkü hiç sıkılmadan bunalmadan ve daha açık konuşmak gerekirse iş yerinde bile aklımdan çıkaramadığım,merakla sonunun ne olacağını düşündüğüm,eve sabırsızlıkla gitmeme neden olan bir hale soktu,sanki karnım doyuyor,sanki ruhum yenileniyor,sanki tat alma duyumda nedenini anlamadığım hoş bir aroma oluşuyor, temennim o ki bütün serilerinizi okumak,diğer yazarlardada bu hazın doruğuna ulaşabilmek,okuma alışkanlığımı dahada ilerletebilmek. KAYIPLARA KARIŞMAK ADLI eseriniz beni çok etkiledi, kurgumu,gerçek mi bunu anlamakta çok zorlandım,kitabın sonundada verdiğiniz notlar sanki yaşanmış gerçek bir hayatı anlatıp yazdığınız izlenimi yarattı bende,bu kitap gerçek bir hayattan mı örnekler veriyor yoksa tamamen sizin hayal ürününüz mü ?
Lütfen bana yazın,cevabınızı bekliyor ve sizinle tanışmak için sabırsızlanıyorum,o kıymetli ellerinizi tekrar öper sağlıklı ve huzurlu bir hayat dilerim.. Not: Mesleğimi sorarsanız İZMİR B.Ş.B ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE ŞEHİR İÇİ OTOBÜS ŞÖFÖRÜYÜM
Gürhan FİDAN
Saygılarımla,hoşçakalın.