Gülten DAYIOĞLU

Okurlarımdan gelen mektuplar - Hayrunisa Yazıcı

Sevgili Gülten Dayıoğlu,
Ben hayatına dokunduğunuz kim bilir kaç insandan sadece bir tanesiyim. Bunu size benim hayatımda ne kadar büyük yer kapladığınızı ve çok başarılı bir yazar olmanın yanında aynı zamanda benim için bir öğretmen, bir aile ve daha fazlası olduğunuzu anlatmak için yazıyorum. Sizinle tanışmam yaz tatilinde evde geçirdiğim sıkıcı bir günde elime aldığım " Dört Kardeşdiler" kitabı ile oldu.
Dört Kardeştiler benim için sadece bu güne kadar okuduğum tüm kitapların öncüsü değil, aynı zamanda beni insan kılan fikirlerin ve ideallerin temelini atan kitaptır. Ben, kitaplarınızla düşünmeyi, hissetmeyi ve en önemlisi hayal etmeyi öğrendim. Sadece oyun oynamak ve çizgi film izlemekten ibaret olan hayatıma renk kattı okuduğum her bir kitabınız. Gece yastığa kafamı koyduğumda belirli duvarların arasında sıkışıp kalmak yerine yeni dünyalar keşfetmeyi öğrendim.
Empati kurmayı; farklı insanlara, farklı yaşamlara saygıyla yaklaşmayı ve önyargılarımı yıkmayı öğrendim kitaplarınızla. Farklı yazarlarla, farklı kitaplarla tanışmama öncü oldu kitaplarda dokuduğunuz her cümle. Umarım benim gibi daha birçok kişinin hayatına kitaplarınızla dokunursunuz. Bana aşıladığınız her düşünce, her duygu için teşekkür ederim. Sizi çok seviyorum öğretmenim. Bir gün yüzyüze tanışıp konuşma umudu ile...
Hayrunisa Yazıcı