• FADİŞ'İN DOĞUMUNUN 30. YILINDA ÇAĞDAŞ TÜRK ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU VE YAZINI ULUSAL SEMPOZYUMU

Roman kahramanı Fadiş'in doğumunun 30. yılı nedeniyle 2001'de bir dizi kutlama etkinliği düzenlenmiştir.
Fadiş, Gülten Dayıoğlu'nun ilk romanıdır. 1971 yılında, Milliyet Yayınları tarafından yayımlanmıştır. Uzun yıllardır nitelikli çocuk romanları yayımlamayı ilke edinen Altın Kitaplar Yayınevi, 1979 yılından bu yana, kesintisiz baskılarla Fadiş'i okurlarına ulaştırmayı sürdürmektedir. Yediden yetmişe her kesimden okuru bulunan Fadiş, halkın yüreğinde, sevgiyle büyüyerek, bugünlere ulaşmıştır.

Özgün duygu, düşünce, yaşam sevinci ve renkli serüvenlerle örülmüş olan bu romanda, herkes kendisinden bir şeyler bulmaktadır. Bu nedenle Fadiş'in, gelecek kuşaklar tarafından da benzer ilgi ve sevgiyle ukunacağına inanıyoruz.

Çocuk Kitapları, çocukları yarınlara hazırlayan, çok önemli eğitim araçlarıdır. Bu görüşe dayanılarak, değişik ortamlarda, Fadiş'in 30. yılını kutlama etkinlikleri düzenlenmiştir. Etkinliklerin en belirgin amacı, çocuk edebiyatını gündeme getirmek, sorunların tartışılıp yeni görüşlerin oluşmasını sağlamaktır.

Bilimsel, düşünsel ve görsel nitelikteki bu etkinliklerin, çocuk edebiyatı alanında olumlu birer örnek oluşturacağına inanıyoruz.

Fadiş'e 30. yılında çok anlamlı ve çok değerli etkiniklerle sahip çıkan kurum, kuruluş ve kişilere yürekten teşekkür ediyoruz.

Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good

FADİŞ'İN DOĞUMUNUN 30. YILINDA ÇAĞDAŞ TÜRK ÇOCUK VE GENÇLİK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU VE YAZINI ULUSAL SEMPOZYUMU

  • Product Code: GT4